IMG_8804 2 (1).jpg

Mim Goes Sustainable otsib kõige säästlikumat teatritegemise vormi, suunab inimesi mõtlema energiaküsimustele ja julgustada neid otsustama, kuidas nende elud saaksid olla energeetiliselt sõltumatud.

Mim Goes Sustainable teatrietendus toimus  Euroopa kultuuripealinna programmi raames 4-9 mail 2011 Tallinnas Lennusadama kõrval ning 19. mail 2011 Soomes, Turu Linnateatri esisel väljakul

Algse idee kohaselt pidi kestlikkusest rääkiv ja energiakasutust minimeeriv lavastus toimuma konventsionaalses teatriruumis. Selgus, et see plaan ei tööta – teatrisaali nõuded alates turvareeglitest ja lõpetades ventilatsiooniga on mõeldud traditsiooniliste energiamahukate etenduste läbiviimiseks.

Otsustasime luua oma ehitussoojakutest kokkupandud teatri, mis võib asuda kus iganes, kasvõi keset tühermaad. See teater on sõltumatu ja iseseisev, ta asub traditsionaalsest konventsionaalsest teatrivormist maksimaalselt eemal: nii ruumilises kui ka sisulises mõttes.

Me toodame oma lavastuses kogu elektri ise, publiku abiga. Meil pole võimalust kontrollida esmast energiat, mis kulub meile vajaminevate osade tootmiseks ega ka nö kolmandat energiat, mis kulub kunagi meie ehitatud süsteemide hävitamiseks. Kuid energia üle, mida meie ehitatud teatriagregaat kulutab ja toodab, on meil täielik kontroll.

Me tahame, et läbi selle etenduse muutuks vaatajate arusaam nii teatrist kui energiatarbimisest. Me ei loo endale illusioone – ka meie tegevus ei saa olla täiuslikult roheline. Aga alustada saab siin väikesest asjast – lihtsalt, me tõmbame juhtme seinast välja. Ja etendus toimub.

Laadi alla ajakirjast 21 pärit PDF, kus õpetatakse samm-sammult kuidas projektis kasutatud elektrit andvaid jalgrattaid kodus järele teha.

Laadi alla ajakirjast 21 pärit PDF, kus õpetatakse samm-sammult kuidas projektis kasutatud elektrit andvaid jalgrattaid kodus järele teha.